+380986257530

Як обрати човник для риболовлі?

При виборі кораблика для риболовлі необхідно виходити з можливостей, які надає кораблик, і обов'язково враховувати Ваші потреби, тоді з легкістю вийде підібрати максимально вдалий варіант особисто для Вас.
Основні вимоги

  • Повинен завозити підгодовування і снасть на відстані більше 150 м в будь-яких погодних умовах, на відстань недоступну для ручного закидання.
  • Повинен мати достатній запас ходу, надійно працювати тривалий період часу, щоб не підвести в самий відповідальний момент.
  • Для комфортного використання повинен володіти швидкістю руху не менше 80 м / хвилину.
  • Корпус повинен мати розміри не менше 0,5 м, бажано довгастої форми для того, щоб ви могли добре орієнтуватися в напрямку руху кораблика на віддалі (коли кораблик віддаляється він виглядає як точка, коли повертає як тире).
  • Вибирайте кораблики яскравого забарвлення, так як на великих дистанціях їх краще видно. Риба бачить плаваючі об'єкти як темну пляму на тлі яскравого сонця.
  • Дуже важливо, щоб задній хід був повноцінний, оскільки часто виникає потреба в його використанні. Швидкість, з якою кораблик рухається назад, повинна незначно відрізняться від руху вперед, інакше, заїхавши в водорості, ви не зможете з них вибратися.
  • Обов'язково на кораблику повинен бути встановлений захист від водоростей. Розраховувати на 100% захист не варто. Точно можна сказати, що більш ефективніше працює захист, у якого є забір води збоку, а не тільки знизу. Якщо ж забір води тільки знизу, то коли кораблик сяде на мілину або водорості, він не зможе вибратися з цього місця.
  • Повинна бути можливість установки сучасного ехолота.
  • Наявність автопілота, для кораблика є найбільшою перевагою, ваш корм і снасть завжди будуть доставлені в одне і теж місце. Автопілот повинен бути в комплекті або повинна бути можливість його доустановки.
  • Наявність сервісу і технічної підтримки важливі. Кораблики для риболовлі коштують не дешево, а експлуатувати ви його можете на протязі 5-10 років, краще переплатити на початковому етапі і купити річ, яка прослужить довго, ніж купити кораблик на розпродажі і через 1 або 2 риболовлі шукати можливість його ремонту. Ремонт дешевого кораблика, зазвичай можна порівняти з його вартістю.
Профіль днища

У вітряну погоду риба активна, оскільки в цей час вода збагачується киснем. Важливо мати таке судно, яке стійко поводиться на хвилях.

Найбільш стійкі човни - це катамарани і тримарани, днище яких має велику площу дотику до води. Такий човен неможливо перевернути хвилею.
Катамарани добре тримають курс, їх не здуває вітром, більш точно працює автопілот.

Плоскодонні човни можуть розвивати більш високу швидкість, але їх небезпечно використовувати в вітряну погоду на хвилі.

Нижче представлена порівняльна характеристика плоскодонних човнів і катамаранів.
  • Катамаран / тримаран
    + Хороші швидкісні показники, швидкість комфортна та безпечна для використання.

    + Мождиве використання навіть при сильному вітрі.

    + Ідеальна траекторія руху.

    + Точність 1 метр при використанні автопілота.

    + Комфортне управління на малій швидкості під час дослідження водойми ехолотом.

    - Більш дороге виготовлення днища.
  • Плоске дно
    + Вище швидкість, зручно при використанні човника на відстанях більше 200 м.

    - Небезпечно використовувати на хвилі.

    - Погана курсова стійкість у вітряну погоду.

    - Використовуючи потрібно ставити кораблик на спеціальну підставку (човник перевернеться, якщо поставити на землю).

    - Високий шум під час руху на повну.
Акумулятор

Карпова риболовля - це тривалі сесії від 2 до 30 днів, тому ви повинні бути впевнені, що заряд кораблика завжди буде в нормі.
  • Li-ion акумулятори
    Найкраще використовувати Li-ion акумулятори, вони володіють малою вагою, великою ємністю, а головне вони абсолютно безпечні.
    Li-ion акумулятори використовуються в усіх сучасних побутових приладах.
    Не мають пам'ять, їх бажано заряджати не доводячи до повного розряду, вони здатні швидко набирати заряд, зручні і безпечні у використанні.

    Використовуючи Li-ion акумулятор і ставлячи його на підзарядку, вам не знадобиться запасний акумулятор, необхідність установки якого піддає ризику потрапляння води в кораблик через швидке зношення ущільнюючих прокладок кришки. Вода не сумісна з електронікою, якщо кораблик герметичний він прослужить довго.
  • Li-Pol акумулятори
    Альтернативою можуть бути Li-Pol акумулятори. Вони використовуються тільки для радіокерованих моделей, оскільки вони вибухонебезпечні.

    Кораблики, які використовують свинцеві акумулятори, це самі бюджетні моделі.
    Вага такого кораблика становить від 6 до 8 кг, що дуже сильно ускладнює експлуатацію. Вам потрібно буде балансувати на слизькому березі з корабликом вагою більше 10 кг (кораблик + вага прикормки).

    У добу, в середньому, рибалка робить більше 20 завезень. Ще один недолік свинцевих акумуляторів - вони дуже довго заряджаються.
Якщо акумулятор кораблика володіє великою ємністю, ви ризикуєте посадити автомобільний акумулятор. Вибирайте кораблик з маленькою ємністю і великим запасом ходу.

Обов'язково повинна бути індикація рівня заряду АКБ і захист від розряду.
Світлова індикація

Для використання кораблика вночі на ньому повинні бути встановлені світлові вогні, які зараз є на всіх моделях корабликів "Дельфін".
Управління

Дуже зручно, коли управління здійснюється двома джойстиками. Один джойстик дозволяє задати швидкість руху, другий керує корабликом. Якщо все управління на одному джойстику, то можна перегазувати і наробити біди. Ювелірна робота потрібна, коли кораблик відпливає від берега і повертається. При цьому важливо не наїхати на волосінь і не намотати її на гвинт.

Вивантаження снасті і прикормки не повинне відбуватися довільно, від випадкового натискання. На хороших корабликах вивантаження проводиться з утриманням джойстика в потрібному положенні.
Ехолот

Ехолот робить вашу риболовлю усвідомленої: чим точніші показання ехолота, тим краще ви можете аналізувати підсумки риболовлі. Роблячи правильні висновки, засновані на точних показаннях ехолота, ви швидше отримаєте досвід. Наявність ехолота який показує де риба, не дає вам великої переваги, ви повинні передбачити де риба годується, а не де вона стоїть.

Завжди запитуйте про можливість установки обраного вами ехолота на пропонований кораблик. Не варто брати ехолот суміщений з пультом управління, так як такі ехолоти дуже сильно поступаються за якістю ехолотам, які йдуть як додаткова опція. Пов'язано це зі складністю модернізації комбінованого пульта.
Автопілот

Як показала практика, наявність якісного автопілота істотно збільшує ймовірність улову, можливо незабаром кораблики без автопілота не користуватимуться попитом. Корм і прикормка, завжди потрапляють в одне і теж місце, після кожного перезавезення, рибі не потрібно шукати вашу снасть по водоймі.

В даний момент ви можете вважати, що автопілот - це дорого, але якщо завтра у вас з'явиться бажання використовувати цю опцію - уточнюйте можливість доукомплектації автопілотом.

Уважно вивчайте, яким чином здійснюється управління автопілотом. Багато китайських розробники вказують про його наявність, але для використання він не годиться, в кращому випадку кораблик повернеться на домашню точку.

На автопілоті кораблик повинен плисти по найкоротшому шляху на задану точку, автоматично здійснювати вивантаження (не чекати поки його знесе вітром). Хороший автопілот має похибку менше 1 метра.
Сервіс

Вивчіть якого обслуговування потребує кораблик, де знаходиться найближчий сервіс, чи можливо купити там запчастини.

Кораблик для риболовлі не дешева снасть, термін його експлуатації становить 10 років. Краще трохи переплатити, але бути впевненим, що в разі непередбачених обставин буде куди звернутися, ніж потім намагатися самостійно виконати ремонт.
Зовнішній вигляд

Риболовля - це відпочинок, тому естетична краса того, що вас оточує має значення.


Висновки

  • Більш зручним рішенням є катамарани і тримарани; для тих, кому подобаються швидкісні моделі - плоске дно.
  • Обов'язкова наявність заднього ходу.
  • Форма кораблика довгаста.
  • Захист від водоростей із можливістю забору води збоку.
  • Камуфляж або кольорове забарвлення корпуса, кому що потрібно.
  • Акумулятори Li-ion або Li-pol. Чи варто ризикувати з Li-pol вирішувати Вам, вивчіть це питання в интернеті. Я не рекомендую Li-pol: добре якщо згорить лодка, а якщо згорить дом. Всі офіціайно зареєстровані торгівельні марки використовують тілько Li-ion.
  • Краще обирати кораблики невеликої ємності акумулятора і великим запасом хода.
  • Зручне керування корабликом.
  • Можливість установки бажаного ехолота.
  • Можливість установки якісного та простого в експлуатації автопілота.
  • Наявність сервису, гарантії ті запчастин.
Тепер Ви знаєте, на що варто звернути увагу при выборі кораблика.

Дізнавайтеся про всі новинки першими!